Jakość życia w Szwajcarii stoi na bardzo wysokim poziomie, jednak równie wysokie są też koszty utrzymania. Możesz jednak skutecznie je ograniczyć. W jaki sposób? Przedstawiamy 5 sprawdzonych trików, dzięki którym skutecznie zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy.

Zaoszczędź w Szwajcarii na śmieciach

W Szwajcarii obowiązują opłaty za odpady, które nie nadają się już do ponownego wykorzystania. Klucz do sukcesu tkwi w zminimalizowaniu ich ilości. Jak to zrobić? Postaw na wysoki poziom segregacji. Korzystaj z punktów recyklingu, a stare meble wystawiaj za darmo na dedykowanych platformach.

Konto bankowe w szwajcarskim banku z benefitami

Jako mieszkaniec Szwajcarii z pewnością posiadasz konto w jednym z tutejszych banków. Prowadzenie rachunku osobistego wiąże się z szeregiem opłat, jednak niektóre placówki oferują także benefity. Najczęściej przybierają one postać rabatów i zniżek na wejścia do muzeów czy przejazdów kolejkami górskimi. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że przy okazji płacenia kartą kredytową można skorzystać z usługi cashback, która pozwala oszczędzać kilka franków.

Rób zakupy w Szwajcarii i oszczędzaj

W wielu sieciach marketów można wziąć udział w różnego rodzaju programach lojalnościowych. Robiąc zakupy zbierasz punkty, dzięki którym możesz później liczyć na rabaty. Ciekawym trikiem jest kupowanie produktów z krótką datą ważności, które przeceniane są nawet o kilkadziesiąt procent. Mięsa czy pieczywo możesz zamrozić. Korzystaj także z aplikacji takich jak np. Too Good To Go, dzięki którym uratujesz jedzenie przed zmarnowaniem, a przy okazji zaoszczędzisz.

Tanie loty i wakacje za granicą

Jeśli planujesz podróż samolotem do Polski lub innego kraju, to dokładnie sprawdź ceny biletów lotniczych – zarówno na szwajcarskich, jak i zagranicznych stronach. W wielu przypadkach okazuje się, że za ten sam bilet w tej samej linii lotniczej zapłacisz o wiele mniej korzystając np. z polskiej witryny. Bardzo podobnie sytuacja wygląda z ofertami biur podróży, jednak w drugą stronę. Często to te kupowane w Szwajcarii są zdecydowanie tańsze niż oferty przygotowane na inne rynki.

Rzeczy z drugiej ręki w Szwajcarii

Co robisz z ubraniami, które zalegają w Twojej szafie i nic nie wskazuje na to, że jeszcze kiedyś z nich skorzystasz? Jeśli wyrzucasz lub oddajesz – okazuje się, że dużo tracisz. Tutejszy rynek używanej odzieży jest na tyle rozwinięty, że czasem udaje się sprzedać mocno wysłużone rzeczy po cenie, którą zapłaciłeś w sklepie. Giełdy ubrań – bo o nich mowa – to świetny sposób nie tylko na podreperowanie domowego budżetu, ale również pozbycie się niepotrzebnych rzeczy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.