Kraj Helwetów stoi Alpami, przepięknymi jeziorami i niesamowicie miłymi mieszkańcami. W tym wpisie udowodnimy Ci, że kto raz tu przyjedzie, zostawi serce na zawsze! Sprawdź kolejne miejsca w naszej top liście szwajcarskich atrakcji, które koniecznie muszą znaleźć się na Twojej turystycznej bucket list.

Dolina Lauterbrunnen

Lauterbrunnen to wioska, którą znajdziesz w Oberlandzie Berneńskim. Położenie pomiędzy górskimi ścianami w Dolinie Lauterbrunnen z 72 szumiącymi wodospadami w tle sprawia, że trzeba tu być! Musisz zobaczyć chociażby jeden z najwyższych w Europie – Staubbach. Podziwiaj drewnianą zabudowę – tutejsze domki są przepiękne, a ich kwiatowe dekoracje niesamowicie cieszą oko. Tylko pozazdrościć takiego klimatu tutejszym mieszkańcom!

Wodospad Rheinfall

150 m szerokości i 23 m wysokości – poznaj wodospad Rheinfall. Jego średni przepływ wody w lecie wynosi aż 600 m³/s, co czyni go największym pod tym względem wodospadem na Starym Kontynencie. Korzystaj z platform widokowych, aby móc w pełni dostrzec jego potencjał. Możesz także podpłynąć pod sam wodospad – wybierz się na rejs statkiem! Masz do wyboru kilka tras. 

Pilatus (2137 m n.p.m.)

Podobnie jak Wieża Eiffla jest wizytówką Paryża i zna ją każdy Francuz, tak o Pilatus wie każdy Szwajcar. Znajdziesz ją w regionie Czterech Kantonów. Ze szczytu rozpościerają się nieziemskie widoki zarówno na Alpy Szwajcarskie, jak i Alpy Francuskie. Masz ogromne pole do popisu do uprawiania trekkingu – nic, tylko ruszać na szlak! Jeśli chcesz, możesz także dostać się na szczyt najbardziej stromą kolejką zębatą na naszym globie. 

Klewenalp Stockhütte

Każdy, kto mieszka w Szwajcarii powinien choć raz w swoim życiu odwiedzić region Klewenalp, gdzie znajdziesz majestatyczny szczyt górski – Klewenalp Stockhütte. Już sama próba jego zdobycia przysporzy Ci wielkiej satysfakcji, ponieważ dotrzesz na niego z pomocą kolejki linowej, i to nie byle jakiej. W praktyce mowa o najdłuższej w całej Szwajcarii. A co robić na górze? Masz mnóstwo możliwości – od pieszych wędrówek, przez szusowanie na nartach, aż po przejażdżkę 9-kilometrowym torem saneczkowym. Przy okazji podziwiaj widoki np. na góry Rigi czy Pilatus.

Lugano

Zapraszamy Cię na włosko-szwajcarską granicę do regionu Ticino. Czekają na Ciebie nieziemskie widoki, które przywodzą na myśl klimat śródziemnomorski. Skąpane w słońcu wierzchołki gór, promienie odbijające się w tafli jezior, plaże, liczne szlaki turystyczne – chyba nie musimy wymieniać więcej zalet tego miejsca? Tu trzeba być! Jeśli znajdziesz czas, skorzystaj koniecznie z możliwości wykupienia rejsu po Jeziorze Lugano. Możesz także postawić na kolejkę i udać się nią na górę Monte Bre.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.